Môj vzťah s Ficom

Autor: Zdeno Košút | 25.3.2017 o 19:04 | (upravené 26.3.2017 o 19:55) Karma článku: 7,28 | Prečítané:  1642x

Môj vzťah s pánom premiérom je čisto platonický, dlhoročný a vytrvalý, a ani jeden z nás nechce z neho vycúvať...  

Poznáme sa už roky. Ja ho potajme sledujem z obrazovky televízie a stalkerujem jeho výstupy na internete. On ma zase určite veľmi dobre pozná, vďaka daniam a odvodom, ktorými financujem jeho senzi nápady. Na druhej strane dúfam, že vďaka tomuto článku, sa priblížim k nemu možno o krok bližšie a dozvie sa o našom vzťahu celý svet.

Pamätám si ho ešte ako mladíka, keď začína v strane SDĽ a už vtedy mi bol sympatický jeho lavicový humor a presvedčivé vystúpenia. A potom zrazu, zaslepený úspechom, založil stranu SMER, ako alternatívu ku kapitalisticky orientovaným Dzurindovcom, ktorí boli vtedy u moci. Bola to mladá, perspektívna strana, zložená prevažne z nadšencov bývalého režimu a zrejme aj ľudí, ktorí odišli od Mečiara. Všetci v tejto ťažkej dobe, vkladali do tejto strany veľké nádeje a peniaze, s vyhliadkou toho, ako ich nádejný politik, povedie ku krásnym zajtrajškom. Už v začiatkoch, mi bola blízka jeho otvorenosť, hovoriť o problémoch o ktorých iný mlčia a snaha, priblížiť sa k bežnému pracujúcemu ľudu. Jedno čo som na ňom vždy miloval, je vtip, ktorý používal vo svojich glosách, a v zľahčovaní problémov a útokov na neho. Veď tí ktorí na neho útočia, sú úplne smiešny, veď on vie ako na to a odkiaľ vietor fúka!

Progresívna už bola jeho prvá vláda s veteránom Mečiarom a pravým národniarom zo Žiliny, pánom Slotom. Tu sa ukázala spoločná sila a to, že dokážu ťahať za jeden koniec, bolo veľmi užitočné. Voliči a investori od Mečiara, prešli pod krídla strany Smer a tak nakoniec, už rodná strana HZDS, ktorá vychovávala týchto ľudí, zrazu nebola potrebná. Začalo sa populizovanie, lavicové zmýšľanie, červené kravaty a Fico mi pripadal ako hrdina z akčného filmu, ktorého predstavoval aj jeho vzor z veľkého Ruska. Všetko mal pod palcom a veľké problémy, boli zrazu preňho maličkosťou.

Na prostom vidieku to mal vždy vyhraté, ale boli tu aj zlí imperialisti zo západu, ktorí kazili jeho politiku a nechceli sa s ním kamarátiť. Z tých ktorí mu zavarili, to bol hlavne obľúbený reformátor Miki Dzurinda a človek, z ktorému sa mu priam ježili chlpy, bola sympatická a pre ľudí príliš inteligentná, pre neho naivná, Ivetka Radičová. Tá mu najskôr ukázala chrbát vo voľbách, no žiaľ jej parťáci pochopili že tudy cesta nevede, a finančne, ani politicky sa nevedeli zhodnúť a tak sa opäť ujal žezla kráľ slova a činu. Odvtedy stihol vziať pod svoje krídla všetko, čo mu právom náležalo a opozícia sa len nemo prizerala a prizerať sa bude ešte ďalej, pokiaľ má v rukách stále svoje finančné esá a sedí ako žaba na prameni.

Je jar, nášmu pánovi premiérovi sa zapaľujú lýtka a tak sa mu zachcelo, trocha ženského obdivu starších ročníkov.  A tak vzal svojich kamarátov a obieha s nimi kultúrne domy a divadlá, aby si uctil, presne ako to robili naši predkovia, deň MDŽ. Všade rozdáva úsmevy, kvety a príma poďakovania a pchanie sa do zadku. Nezabudol pri tom ani na spevácko - umelecké vystúpenia a dávku vtipov, ktorými okorenil tieto obľúbene show. Publikum je zložené väčšinou z dám v rokoch a vysokých politických predstaviteľov strany, v danom regióne. Tam možno vidieť aj prierez ľudí, ktorých dokáže oblbnúť jeho politika do takej miery, že ho budú voliť aj pri ďalších voľbách. Ale zle je, mladí ľudia nejako nespolupracujú! Možno sa im nechce hľadieť v telke, už dvadsať rokov na rovnaký xicht a možno majú celú politiku na háku. No v súčasnosti, si neviem predstaviť politika, ktorý by mohol prebrať, po našom pánovi premiérovi žezlo. Bude to večne nespokojný Matovič? Alebo pán Sulík, ktorý akoby stratil už argumenty, alebo mu zalepili už ústa?

V posledných voľbách, sa skamarátil nakoniec s dlhoročnou stálicou spoza rieky Dunaja, pánom Bugárom a vyslúžilím kapitánom Andrejom Dankom. Títo dvaja páni najskôr tvrdili, že s pánom premiérom nechcú mať nič dočinenia, k čomu sa prikláňali aj pár minút po voľbách. No zrazu sa v nich o pár dní pohlo svedomie a povedali si, že pre národ všetko, obetovali sa a vstúpili s vyššie menovaním do vlády. A tak zachraňujú čo sa dá a snažia sa tajne kolaborovať proti strane Smer, v mene pravicovej politiky.

Nedávno som počul, že pán premiér má problémy s bývaním. Podľa mňa, je jednou z najnepríjemnejších vecí, keď ti začnú pod oknom nejaký pseudointelektáli a hipíci, skandovať heslá proti známemu, ktorý ti vybavil trojizbák v luxusnom komplexe, aby si sa odsťahoval. Viem aké to je pán premiér, sťahoval som sa nedávno a musím povedať, že mi to dalo práce. Že vraj už má vybavené nové bývanie, ale keby náhodou nemal kde skloniť hlavu, tak mu prenechám svoju garsónku, i keď by musel každý deň dochádzať.

Pred nejakým časom, dokonca zavítal pán premiér, aj k nám do Zlatých Moraviec. Primátor Dušan Husár ho prijal s úsmevom a chlebom so soľou. Potriasali si pred novinármi zopár krát rukami a poďho drkotať za zatvorené dvere, lebo iné, aj tak u nás na mestskom úrade, nemáme. Určite sa rozprávali o všakovakých problémoch, ktoré trápia Moravce, ale nakoniec vyšli a dohodli sa len na novom parkovisku pred okresným úradom. Potom premiér, zavítal aj medzi nadšených študentov miestnej strednej školy, kde porozprával určite pár vtipných príhod, ktoré za tie roky zozbieral a pri tej príležitosti, im nakládol do hlavy zopár múdrostí a rozumov, po ktorých majú už v politickej otázke jasno. Nezabudol ani na naše slávne výrobné podniky, ktoré sa usídlili v bývalom Calexe, ktoré sa mu posťažovali, že by radi vyrábali, no žiaľ nie je ľudí. Že nejako zleniveli a nechce sa im makať za pásom na 4 zmeny, ani za tých 500€ mesačne a musia dovážať zahraničných pracujúcich z Balkánu, ktorý im tie dvanástky, plus nadčasy, odkrútia s úsmevom.

No čo dodať na záver? Chcem povedať, že mi nezostáva nič iné a do budúcna budem musieť ešte s pánom premiérom, naďalej spolupracovať. Aj napriek jedincom, ktorí ho nemajú v láske a hádžu lavicovej politike, pod nohy rôzne nástrahy. Aj napriek zahraničným politikom, ktorí ho odmietajú a aj napriek médiám, ktoré ho ohovárajú a vyťahujú na neho, a jeho parťákov z vlády, rôzne bludy. Verím, že to spolu ustojíme, pán premiér!

Vo svojich článkoch, som sa nechcel dotýkať politických otázok, preto budem rád, keď tento článok budete brať ako politickú satiru.                                                                                                 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Noční vlci: nielen motorkári, ale aj Putinovi žoldnieri

Gang ruských motorkárov je prepojený na Kremeľ, v Európe môže šíriť nielen propagandu.

ŠPORT

Sagan vie, že vyhrá. Len musím prísť do Paríža, hovorí

Slovák má na čele bodovacej súťaže už prakticky nedostižný náskok.

PRIMÁR

Ako dlho zostane nikotín v tele po poslednej cigarete?

Kedy sa nikotín odbúra z krvi a komu to trvá najdlhšie.


Už ste čítali?